Úspěchy

Terénní biologický kurz

Tradiční biologický terénní kurz se letos konal v areálu školicího střediska AV ČR, který se nachází na okraji národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step, na břehu řeky Jihlavy. Pod vedením odborných biologů probíhaly exkurze do oblasti stepi, do lesů či k vodě.

Zobrazit celý článek

S podporou nadace Via budou před školou lavičky

Nadace Via letos vyhlásila již 7. ročník filantropické programu pro mládež Dobro-druzi (dříve Pomáhej), jehož cílem je, aby si děti a mladí lidé vyzkoušeli pořádání benefičních akcí a aktivit na vlastní kůži.

Spolupráce studentů naší školy s nadací Via

Zobrazit celý článek

Studenti čtvrtých ročníků skládali certifikáty z němčiny

Jedenáct studentů oktávy a 4.G úspěšně navázalo na dlouholetou tradici skládání jazykových zkoušek na naší škole.

Zobrazit celý článek

Ocenění studentů v testech SCIO

V květnu proběhlo celonárodní testování studentů 3. ročníků v českém jazyce, matematice a obecných studijních předpokladech. Někteří studenti našeho gymnázia i obchodní akademie dosáhli pozoruhodných výsledků.

Ocenění společnosti Scio

Zobrazit celý článek

Studenti GaSOŠE vybojovali ve fotbale 4.místo na republice

Chlapecký fotbalový tým GaSOŠE Sedlčany má na kontě historický úspěch. Ve sportovní lize středních škol ve fotbale o pohár MŠMT, bývalý pohár Josefa Masopusta, se dostali až do závěrečného republikového kola. Tohoto kola se zúčastnilo šest škol z České republiky a konalo se na stadionu Dukly Praha na Julisce ve dnech 29. – 30. 5. 2019. Studenti z Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Sedlčanech obsadili neskutečné 4. místo. Kromě naší školy, která reprezentovala Středočeský kraj, se dvoudenního finálového turnaje zúčastnily ještě SOŠ Jarov Praha, Gymnázium Přípotoční Praha, Hotelová škola Plzeň, SOŠ a SOU Vyškov a SPŠ pol. – COP Zlín.

Zobrazit celý článek

Mistr slova

Ve čtvrtek 16. května 2019 proběhlo na škole  finále nové řečnické soutěže s názvem Mistr slova. Soutěžilo se v nepřipraveném  mluveném projevu na vylosované téma. Mezi tématy se objevila buďto pojmenování typu  „ponožky“, „pletený cop“  nebo větné  fráze, např.  „Jak přelézt plot?“, „Jak slepit dva papíry k sobě?“  Do finále se kvalifikovali řečníci z třídních kol, která probíhala na škole v dubnu. Soutěžící si nejprve vylosovali téma, dostali čas 30 sekund na přípravu a potom museli na dané téma samostatně hovořit po dobu 2 minut.

Zobrazit celý článek

I v Sedlčanech slavila Země svůj svátek

Den Země je celosvětová událost organizovaná oficiálně 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti. V České republice probíhá od r. 1990. V našem městě se této „oslavy“ ujali studenti G a SOŠE Sedlčany v pátek 26. dubna 2019.

Zobrazit celý článek

Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Rumunsku

Ve dnech od 3. do 6. dubna 2019 jsme se zúčastnily spolu s příbramskou obchodní akademií Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Rumunsku v Ploiesti.

Zobrazit celý článek

Septimáni závodili v Ostravě s autíčkem na vodíkový pohon

Na počátku letošního roku získala naše škola nabídku od Nadace Unipetrol zúčastnit se vytrvalostního závodu modelů aut na vodíkový pohon. 

Zobrazit celý článek

Česká armáda obsadila sedlčanské gymnázium

V úterý 9. dubna přijeli na naši školu vojáci z 13. dělostřeleckého pluku ze základny v Jincích, která se nachází kousek od Příbrami. Jednalo se o akci v rámci projektu POKOS – příprava občanů k obraně státu.

Zobrazit celý článek