Úspěchy

Sedlčanské psaní 2019

Střední odborná škola ekonomická pořádala jubilejní 10. ročník regionální soutěže v psaní na klávesnici počítače  – Sedlčanské psaní 2019

Zobrazit celý článek

Spolupráce s MAP II Sedlčansko

Tajemná zkratka v názvu v sobě skrývá označení projektu Místní akční plán rozvoje vzdělání pro region Sedlčanska, jehož cílem je vytváření partnerství mezi školami, jejich zřizovateli a dalšími subjekty v oblasti vzdělání . Jedním z bodů programu tohoto projektu je také  rozvoj matematické gramotnosti, v rámci  kterého proběhla na naší škole už druhá hodina hravé matematiky.

Zobrazit celý článek

Škola plná krokodýlů

Během ledna proběhly na naší škole v rámci hodin výtvarné výchovy dva parádní workshopy, které připravil tatínek žákyně primy, pan Jan Nietsche. A neváhal do školy nastěhovat půlku dílny, respektive sestavil provizorní ponk s kovadlinami, přivezl spoustu přípravného materiálu z dřevotřísky, nýty, vrtačky, kladívka a pak už se ve třídě rozměřovalo, vrtalo, nýtovalo, stříhalo nůžkami na plech a pokreslovalo, prostě pracovalo a rámusilo ostošest, jak se na pořádnou dílnu sluší. A kluky i holky to moc bavilo.

Zobrazit celý článek

Hala roku Junior aneb Gymnazisté sbírají ocenění na stavební fakultě

26. ledna se studenti GaSOŠE Sedlčany zúčastnili soutěže Hala roku Junior na Fakultě stavební ČVUT v Praze. Hala roku je jednodenní týmová soutěž pro studenty středních škol. Cílem je postavit konstrukci, která při co nejmenší hmotnosti unese nejvyšší zátěž.

Zobrazit celý článek

Úspěchy v okresním kole olympiády v německém jazyce

Zobrazit celý článek

Změna umístění nástupních a výstupních zastávek autobusového nádraží

Zobrazit celý článek

Jeníkova káva pomáhá přírodě!

Studentská JA firma Jeníkova káva ze 3. OA se rozdělila o své příjmy z prodeje výborné kávy a přispěla na dobročinnou sbírku ,,Zvíře v nouzi“ částkou 500,- Kč.

Zobrazit celý článek

Tříkrálová sbírka na GaSOŠE

V úterý 8.1. 2019 se  žáci třídy sekunda zapojili do Tříkrálové sbírky, kterou již tradičně v tuto dobu pořádá Charita Česká republika. Skupinky malých koledníků vyrazily do ulic města v doprovodu studentů z vyšších ročníků.

Zobrazit celý článek

Exkurze do VŠCHT

Ve středu 5.12.2018 absolvovalo 15 studentů čtvrtých ročníků exkurzi do naší fakultní školy na pozvání vedoucího katedry informatiky doc.Ing. Jana Mareše Ph.D.. Hlavním tématem bylo propojení informačních technologií s medicínou a matematické postupy při zpracování získaných údajů.

Zobrazit celý článek

Norimberk č. 2 očima studentů (tak trochu jinak)

Ve středu 12. prosince se uskutečnil druhý zájezd studentů G a SOŠE do Norimberka. Tentokrát vám ho představíme trochu netradičně – formou rozhovorů. Vláďa Jirout z oktávy se zeptal spolužáků na jejich zážitky ze zájezdu.

Zobrazit celý článek