Úspěchy

Norimberk plný vánočních chutí a vůní

Procvičit cizí jazyk, dovědět se mnohé o historii Císařského hradu, prohlédnout si dům i obrazy světoznámého malíře Albrechta Dürera či na vlastní oči spatřit, jak vzniká mědirytina tradiční technikou, měli možnost účastníci prvního předvánočního zájezdu do Norimberka.

Zobrazit celý článek

Val di Fiemme 2018 – ubytování a autobusy

Informace k předvánočnímu lyžování v Alpách v italském středisku Val di Fiemme – ubytování a autobusy

Zobrazit celý článek

Studenti septimy na Akademii věd ČR

Dne 7. 11. 2018 se studenti septimy navštěvující seminář z biologie vydali na přednášku, která se konala v rámci Týdne vědy a techniky na AVČR.

Zobrazit celý článek

Týden vědy a techniky

Týden vědy a techniky jsme nenechali minout bez povšimnutí. Dne 8. 11. 2018 se zájemci o studium společenských věd vypravili společně do Prahy.

Zobrazit celý článek

League of Legends 2018

Zobrazit celý článek

Hravá hodina matematiky

V pátek 9.11. zažila třída sekunda netradiční hodinu matematiky. Pozvání přijala paní Vendula Vrzalová, členka realizačního týmu MAP II, Sedlčansko, která  nás nadchla

Zobrazit celý článek

Florbalové turnaje základních škol na GaSOŠE Sedlčany

Již tradičně proběhly v hale GaSOŠE Sedlčany na začátku listopadu okrskové florbalové turnaje základních škol. V rámci okresu Příbram jsou tři hrací okrsky – Příbram, Dobříš, Sedlčany. Dne 1. 11. proběhly turnaje 8. a 9. tříd dívek i chlapců a 2. 11. se uskutečnily turnaje 6. a 7. tříd, také v dívčí i chlapecké kategorii. Vítěz každé ze čtyř kategorií postoupí do okresního kola, kde se utká 6 nejlepších týmů. Okresní kolo dívek mladších i starších bude pořádat opět GaSOŠE Sedlčany, mladší i starší chlapci pojedou na Dobříš.

Zobrazit celý článek

Osmičková výročí v Městském muzeu Sedlčany

Letošní rok 2018 je z hlediska historie velice zajímavý. Připomínáme si významná výročí z našich moderních dějin. Vždyť roky 1918, 1938, 1948, 1968 přinesly tolik klíčových událostí, bohužel spíše smutných. Vedení GaSOŠE Sedlčany ve spolupráci s učiteli dějepisu se rozhodlo připravit právě k těmto zlomovým rokům výstavu v Městském muzeu Sedlčany.

Zobrazit celý článek

Bad Marienberg 2018

Ve dnech 22. – 30. 9. 2018  jsme se společně, osm Čechů z Prahy, Sedlčan, Kladna a Slaného, vydali pod záštitou Domu Evropy v Praze do německého Bad Marienbergu.

Zobrazit celý článek

Jeníkova káva spolupracuje s Kávou svět

Letošní rok působí na naší obchodní akademii  reálná firma pod záštitou organizace JA (Junior Achievement) Czech. Je to JA studentská firma Jeníkova káva a jako předmět podnikáni si žáci (5 chlapců a 2 dívky) vybrali prodej kávy a perníčků.

Zobrazit celý článek