Úspěchy

Literárně-historický kurz

V prvním červnovém týdnu se zájemci o historii a literaturu opět vydali na výpravu za poznáním. Letos byly cílem malebné Litoměřice a jejich okolí.

Zobrazit celý článek

Týdenní sportovní a vzdělávací kurzy

Ve dnech 4. až 8. 6. proběhla celá řada týdenních kurzů, které jsou určené pro všechny žáky školy kromě žáků nižšího gymnázia. Tři kurzy byly sportovní: univerzální(kolo, rafty, kanoe a inline brusle), vodácký a windsurfing.  Další kurzy byly vzdělávací: jazykový, literárně-historický, výtvarný, ekonomický a biochemický

Zobrazit celý článek

Výtvarný kurz v lomu Bořená Hora

I letos se studenti 1. a 2. ročníků vydali od 4. 6 . do 8. 6.  na různě zaměřené týdenní kurzy. Studenti se zájmem o kreativní tvorbu si zvolili kurz výtvarný, který se již podruhé uskutečnil nedaleko Sedlčan v lomu v Bořené Hoře.

Zobrazit celý článek

BIOCHEMICKÝ KURZ

V týdnu od 4.6. do 8.6. 2018 na GaSOŠE probíhal biochemický kurz, kterého se zúčastnilo 18 studentů – zájemců o chemii.

Zobrazit celý článek

Studenti G a SOŠE Sedlčany skládali certifikáty z němčiny

Šest studentů 4. ročníků úspěšně navázalo na dlouholetou tradici skládání jazykových zkoušek na naší škole. Po absolvování přípravného kurzu na sedlčanském gymnáziu získali ve spolupráci s Gymnáziem Příbram a Jazykovou školou Eufrat z Plzně certifikáty z němčiny úrovně B2. Všem gratulujeme!

Zobrazit celý článek

Studenti G a SOŠE Sedlčany mají opravdu zájem o vědu

Studenti G a SOŠE Sedlčany mají od začátku letošního školního roku možnost navštěvovat různé přednášky, získávat zajímavé informace a setkávat se odborníky, kteří půsoní nebo spolupracují s VŠCHT, protože se gymnázium stalo fakultní školou VŠCHT Praha.

Zobrazit celý článek

STUDENTI GYMNÁZIA SLAVILI DEN ZEMĚ

Nestává se to sice často, ale dnes vcházím do školy s úsměvem na rtech. Je Den Země a to znamená žádné učení. Třídy tercie a kvarta, kam chodím i já, si totiž pro ostatní studenty připravily program. Stačí vydržet první hodinu a hurá ven!

Zobrazit celý článek

Studenti vyrazili do Nymburka za Hrabalem

Dne 13. 4. 2018 se třídy maturitních ročníků sedlčanského gymnázia zúčastnily naučné exkurze o Bohumilu Hrabalovi, při níž navštívily místa s ním spojená, jmenovitě město Nymburk a chatařskou kolonii Kersko.

Zobrazit celý článek

Přednáška RNDr. Vladimíra Wagnera z Ústavu jaderné fyziky AV pro studenty gymnázia

25.4.2018 proběhla na naší škole přednáška pro fyzikálně zaměřené studenty 4. ročníků na téma „Jaderné zdroje a jejich využití pro vesmírné lety“.

Zobrazit celý článek

Rozpis maturitních zkoušek 2018

Zobrazit celý článek