Chemii i chemikům se na gymnáziu daří

Už v loňském školním roce se GaSOŠE Sedlčany podařilo získat grant od Nadace Unipetrol, díky kterému se realizoval nákup nevšedních chemikálií a moderního vybavení chemické laboratoře, jako jsou např. fluorescein či elektromagnetická míchačka.

V letošním roce spolupráce úspěšně pokračuje. Dva zapálení chemici se pod vedením prof. D. Grinové zúčastnili Studentské vědecké konference pro středoškolské studenty v Litvínově, kterou letos již podruhé pořádá Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Unipetrol výzkumně vzdělávací centrum pod záštitou Nadace Unipetrol. Ondřej Rataj z oktávy představil svoji odbornou práci na téma ,, Falšování potravin“ a Aneta Hrubá ze sexty soutěžila s prací ,, Luminiscence kolem nás“. Obě práce byly v silné konkurenci dalších 24 studentů hodnoceny velmi kladně. Nejmladší soutěžící Aneta Hrubá zaujala porotu svou snahou zapálit pro chemii i žáky základních škol a získala Zvláštní cenu Nadace Unipetrol spojenou s finanční odměnou. Podpořila tím tak i budoucí spolupráci nadace s naší školou.

V nejbližší době se tedy můžeme těšit i na další projekt s hravým názvem Vodíkové autíčko. Tým studentů sestaví autíčko na vodíkový pohon a zúčastní se s ním závodů pořádaných Českým vysokým učením technickým v Praze. Držme jim a chemii palce!

GOA Sedlčany