Mistr slova

Ve čtvrtek 16. května 2019 proběhlo na škole  finále nové řečnické soutěže s názvem Mistr slova. Soutěžilo se v nepřipraveném  mluveném projevu na vylosované téma. Mezi tématy se objevila buďto pojmenování typu  „ponožky“, „pletený cop“  nebo větné  fráze, např.  „Jak přelézt plot?“, „Jak slepit dva papíry k sobě?“  Do finále se kvalifikovali řečníci z třídních kol, která probíhala na škole v dubnu. Soutěžící si nejprve vylosovali téma, dostali čas 30 sekund na přípravu a potom museli na dané téma samostatně hovořit po dobu 2 minut.

V nejmladší kategorii prima – sekunda zvítězila Tereza Pacovská, na 2. místě se umístila Marie Jarošová a na 3. místě Filip Špale, všichni ze třídy sekunda.

V kategorii tercie – kvarta obsadila první místo Klaudie Potočová z kvarty, hned za ní skončili terciáni Aneta Novotná a Vít Kučera.

V nejstarší kategorii 1. až 3. ročníky obsadili nejvyšší příčky vždy 2 studenti. Titul Mistra slova 2019 náleží dvěma zcela odlišným řečníkům. Petr Kameník z 2. G si svůj titul získal zcela spisovným a zasvěceným projevem na téma Strom, zatímco Matyáš Rucký ze 3.G pobavil diváky i porotu komickým vystoupením s názvem Kakao. O druhé místo se podělili septimáni Jan Mařík a Tomáš Kosař a 3. příčku vybojovaly Anna Typtová z 1.G a Aneta Hrubá ze sexty.

Považujeme nultý ročník této soutěže za velmi úspěšný. Věříme, že Mistr slova vnesl oživení do hodin českého jazyka a pobavil účinkující i diváky. Těšíme se na pokračování v příštím roce.

Blanka Hrochová