Škola se opět otevřela veřejnosti

Ve středu 20. 11. 2019  proběhl na naší škole již tradičně den otevřených dveří. Mnoho věcí ale bylo netradičních.

Zájemce o studium a jejich rodiče uvítal před budovou zaparkovaný starobylý žigulík s pozvánkou na RETRO GOA výstavu v přízemí budovy, kam většina návštěvníků také zavítala.

Hlavní náplní středečního odpoledne ale bylo představit příchozím pestrou paletu školních i mimoškolních činností. Náplň jednotlivých vyučovaných předmětů prezentovali studenti i jejich učitelé hravou formou ve specializovaných učebnách. V jazykové učebně se návštěvníci ocitli na palubě letadla s letuškami, které nejenže podaly informace o letu – studiu jazyků, ale také na kytaru zahrály a zazpívaly anglické písně dle volby pasažérů.

Anglické písně
Anglické písně

Skutečně zážitkovou byla i učebna fyziky, kde si noví žáci vlastnoručně vyzkoušeli některé pokusy a žasli nad jejich překvapivými výsledky. V biologii propadli mladí zájemci kouzlu mikroskopů a odhalili mikrosvět pod nimi. Velkým lákadlem se opět stala učebna informatiky, která nabízela možnost ovládat sestavené roboty, pozorovat 3D tiskárnu v akci anebo naplánovat trasu pro ozoboty.

Biologická laboratoř
Biologická laboratoř
Ozoboti v informatice
Ozoboti v informatice

Škola prezentovala ale i své četné mimoškolní aktivity – sportovní kurzy a kroužky, jazykové a další terénní kurzy, jednodenní i vícedenní zájezdy do sousedních i vzdálenějších zemí. Novinkou letošního roku se stalo vodíkové autíčko. V tomto kroužku si žáci zkouší takové autíčko sestavit a naučit se ho ovládat.

Vodíkové autíčko
Vodíkové autíčko

K příjemné atmosféře celého odpoledne přispěly v neposlední řadě stánky reálných firem studentů obchodní akademie. Už u vchodu uvítala příchozí vůně kávy, kterou nabízeli žáci 4. ročníku OA. V dalších patrech se mohli návštěvníci nechat zlákat vůní toastů či vaflí a občerstvit se u stánků  žáků 3.OA.

Studentská firma WaffleHouse
Studentská firma WaffleHouse

Všem zapojeným studentům děkujeme za jejich čas a ochotu pomoci. Společně se nám podařilo vytvořit opravdu příjemné odpoledne 🙂