Muzejní jarmark pomáhá lavičkám

V pátek a v sobotu 29.11.-30.11.2019 se v sedlčanském muzeu konaly tradiční předvánoční Dny řemesel. Hned, když jste vstoupili dovnitř, všude voněly perníčky, káva a dýchla na vás vánoční atmosféra, také díky studentům sekundy, kteří hráli a zpívali vánoční koledy.

FOTO: Zpívání koled v městském muzeu

Pro nás, jako gymnázium, to byl velký den, na který jsme se dlouho připravovali. Šlo nám totiž o vybrání co nejvyšší částky na projekt „Lavičky přátelství“, který sponzoruje Nadace VIA. Díky tomuto projektu si můžeme před školou nechat udělat nové lavičky, abychom zde mohli trávit volný čas nebo by tu v létě mohla probíhat výuka. Částku 21 247 Kč, kterou jsme utržili za prodej vlastních výrobků, nám totiž VIA zdvojnásobila. Výsledná suma se tedy pohybuje okolo 40 tisíc korun.

Foto: Prodej vánočních cukrovinek v muzeu pomohl získat potřebné peníze na výrobu "laviček přátelství".

Není divu, že se toho vybralo tolik. Návštěvníci si mohli vybírat z opravdu velké nabídky. Cukroví, malované skleničky, svíčky, vaječný likér, pečený čaj, adventní věnce, háčkované ozdoby, ale také naše školní kalendáře a plátěné tašky. Předvedly se ale také naše reálné firmy. Loňská studentská firma Jeníkova káva, která spolupracuje s Kávou Svět, a také v letošním školním roce založené firmy WaffleHouse a Toust2go, které zásobily návštěvníky čerstvými toasty a vaflemi.

Moc děkujeme, že jste nám umožnili vybrat tolik peněz, díky kterým si to školní prostředí uděláme opět o něco hezčí.

Foto: Prodej vánočních cukrovinek v muzeu pomohl získat potřebné peníze na výrobu "laviček přátelství".

Natálie Jindráková, kvinta