Další úžasný úspěch studentů čtvrtého ročníku obchodní akademie

Po obrovském úspěchu studentů čtvrtého ročníku obchodní akademie na soutěži MÁ DÁTI DAL  ve Znojmě, kde Lukáš Dřevojan skončil na úžasném druhém a Petr-Jan Matuška na devatenáctém místě, byli naši studenti úspěšní i na soutěži „Účetní tým 2020“.

Tuto soutěž pořádala v únoru Soukromá vysoká škola ekonomická Znojmo pro studenty čtvrtých  ročníků. Naši školu reprezentovali Lukáš Dřevojan, Petr-Jan Matuška a Tomáš Svoboda.

Soutěž se skládala ze dvou kol. Na začátku měsíce proběhla základní kola ve čtyřech regionech. Naši studenti své základní kolo suverénně vyhráli. Dosáhli dokonce nejvyššího bodového ocenění ze všech čtyř základních kol. Soutěže se zúčastnilo celkem padesát dva týmů z celé republiky.

vítězství v základním kole
vítězství v základním kole

Dvanáct nejlepších týmů pak postoupilo do velkého finále. To se konalo v Praze 28. února. První část – tj. případovou studii, kluci zvládli v obrovské konkurenci výborně a skončili o jeden bod za nejlepším týmem. Deset nejlepších týmů dále postoupilo do semifinále. Kluci své semifinále s přehledem vyhráli a postoupili mezi šest nejlepších účetních týmů v republice.

při řešení případové studie
při řešení případové studie

Velké finále – soutěž „Riskuj“ – bylo velmi náročné, vyrovnané a navíc probíhalo za přihlížení všech doprovázejících učitelů účetnictví. Kluci možná i díky velké nervozitě nakonec skončili na čtvrtém místě. V konkurenci velkých obchodních akademií se jedná o obrovský úspěch. Moc děkujeme.

Marie Doležalová

4. místo
4. místo