Sedlčanská WaffleHouse je v TOP 10 – postoupila do Národního finále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2020

Žáci 3. ročníku obchodní akademie se věnují podnikatelským aktivitám v rámci předmětu Fiktivní firma. V letošním školním roce založili dvě studentské společnosti. První z nich je Toust2Go, která se věnuje výrobě a prodeji chutných toustů. Druhou je WaffleHouse, která pro své zákazníky připravuje skvělé waffle.  Společnosti jsou organizovány v jedinečném vzdělávacím programu organizace JA Czech.

Letos  se konal již 25. ročník soutěžního veletrhu Junior Achievement  STUDENTSKÁ FIRMA ROKU.  Byl významně změněn díky současné zdravotní situaci a přesunul se z tradičního veletrhu do on-line prostředí. 59 porotců z renomovaných společností vyhlásilo 10 nejlepších JA Studentských Firem. Vybírali je na základě zaslaných podkladů podle 4 parametrů (Nejlepší inovace, Nejlepší E-shop, Finanční řízení a Video Prezentace) v on-line hlasování. Mezi ně patří i firma WaffleHouse. Tyto firmy postoupily do Národního finále JA STUDENTSKÁ FIRMA ROKU 2020.

Nejlepší týmy se utkaly v národním finále 3. června. Proběhlo také netradičně online formou přes Microsoft TEAMS. Jazykem byla v psané i mluvené formě výhradně angličtina. Výherce zvolila odborná porota složená z vrcholových manažerů významných firem. Prohlížela a posuzovala výroční zprávu, prezentaci a videoprezentaci. Připravovala si doplňující otázky ke každé firmě a k podkladům, které byly základním pilířem panelové diskuse při online setkání, které trvalo 20 minut pro každou firmu.

Plakát s porotci
Plakát s porotci

„Všechny týmy ve finále předvedly naprosto profesionální a špičkové výkony. Bylo velmi složité zvolit ten nejlepší,“ sdělil porotce a výkonný ředitel neziskové organizace JA Czech Martin Smrž.

Členové týmu  firmy WaffleHouse ze 3. ročníku obchodní akademie:

Foto týmu s názvem firmy
Foto týmu s názvem firmy

Denisa Blandová, Markéta Bejšovcová, Barbora Fabiánová, Jan Miroslav Haruda, Martin Jirák, Dejan Max Milosavljevič, Miloslava Plavcová , Marcela Suchanová, Adéla Vanišová, Tereza Vlková

Z úspěchu máme všichni radost. Upřímně všem blahopřejeme.

Radomila Prokůpková
vyučující

Více informací naleznete na www.jaczech.org.

Junior Achievement je nejstarší vzdělávací organizace na světě, která působí ve více než 120 zemích světa. Do programů JA se každoročně zapojí milion dětí a studentů.

Více informací naleznete na www.juniorachievement.org.

Prezentace finalistů soutěže v AJ