Velký úspěch studentské firmy Hraboš STORE

Žáci třetího ročníku sedlčanské obchodní akademie každoročně zakládají v rámci předmětu studentská firma fiktivní nebo reálnou firmu pod organizací JA. Posláním organizace JA (Junior Achievement) je vzdělávat českou mládež tak, aby poznala hodnotu podnikání, porozuměla obchodu a ekonomii, rozvíjela etický postoj k vedení a byla dobře připravena na svět práce. Zakladatelem JA Czech byl Tomáš Jan Baťa.

 I letos si studenti vyzkoušeli práci ve „skutečné“ firmě. Tentokrát se ve třídě 3.OA rozhodli pro reálné podnikání, založili společnost a vybrali si předmět podnikání.

Vytvořili e-shop a zaměřili se na prodej použitého oblečení.  Název firmy tomu odpovídá – Hraboš STORE.

Organizace JA Czech, která je garantem a průvodcem studentského podnikání, vyhlásila na začátku školního roku soutěž o nejlepší logo propagující studentskou firmu. Firma Hraboš STORE  se do této soutěže přihlásila. Žáci pod vedením mentora z JA Czech Ladislava Jelena vytvořili logo a reklamní spot.

Dne 26. ledna 2021 nám odborná porota oznámila, že logo naší firmy vyhrálo krajské kolo a postupuje do národního kola. Porota ocenila především vtipné ztvárnění názvu, barevnost, jednoduchost a celkovou vizualizaci s dobrým nápadem. Podle poroty „Hraboš“ s detailem motýlka na krku určitě spotřebitele zaujme.

Jako vítězové krajského kola se mohou naši studenti těšit na návštěvu Evropského parlamentu ve Štrasburku pod záštitou europoslankyně Martiny Dlabajové. Na studenty jsme náležitě pyšní a přejeme jim další úspěchy nejen v podnikatelském světě.

Vítězné logo studentské firmy Hraboš STORE
Vítězné logo studentské firmy Hraboš STORE
Členové pracovního týmu 3. OA
Členové pracovního týmu 3. OA