VÝTVARNÝ KURZ V LOMU BOŘENÁ HORA U ŠTĚTKOVIC

Studenti 2. a 3. ročníků gymnázia a obchodní akademi strávili týden od 29. května do 2. června na odborných kurzech. Studenti si mohli zvolit  kurz podle svého zájmu. Třetí ročníky odjely na kurzy sportovní, zatímco ostatní žáci měli na výběr z nejrůznějších oborů. Škola připravila tyto kurzy: výtvarný, jazykový, biochemický, terénní biologický, literárně-historický, ekonomicko-účetní.

My jsme si vybraly kurz výtvarný.

První den jsme se  všichni sešli v lomu Bořená Hora nedaleko Sedlčan u Štětkovic. Nejdříve jsme si společně prošli okolí a prostředí, které nás celý týden bude inspirovat k výtvarnému tvoření. Zajímavých míst a objektů k malování a kreslení bylo nespočet, moc se nám zvolené místo líbilo a těšili jsme se, až začneme tvořit. První výtvarný blok jsme věnovali malování na textil, využili jsme různé techniky a vznikla zajímavá trička, tílka i ponožky.  V průběhu volna a odpočinku  jsme si mohli kdykoli půjčit paddleboard, loďky nebo se vykoupat v lomu, což jsme  v parných dnech uvítali a bylo to skvělé osvěžení. Navečer jsme si vyzkoušeli i jógu a den jsme zakončili promítáním filmu o slavné mexické malířce Fridě Kahlo.

V úterý jsme vytvářeli a  vybarvovali  mandaly a dokončovali jsme výtvarné práce z předchozího dne. Program kurzu byl pestrý, vedle výtvarných aktivit jsme si mohli vyzkoušet  i přístrojové potápění se zkušenými instruktory Potya clubu, který má v lomu Bořená Hora základnu. To byl úžasný zážitek!

Ve středu nás čekal celodenní výlet do Vrchotových Janovic. Naštívili jsme zámek a krásný anglický park, kde jsme kreslili přírodní objekty a někteří se pod vedením Blanky Ježkové dozvěděli nové informace o technikách fotografování. Cestou zpátky jsme jeli vlakem do Štetkovic.

Do konce kurzu jsme se věnovali všem dostupným technikám, malovali jsme na kameny, na svá těla i na čtvrtky, fotili jsme a pracovali na prezentacích na dané téma, které jsme museli odevzdat jako výstu z kurzu a nechybělo ani koupání a paddleboardy. Vznikl také krátký animovaný film, kde studentky propojily modelování a fotografii. Každý večer ptoběhl komunitní kruh, kdy jsme si společně povídali o uplynulém dni, hodnotili jsme výsledky své práce a sdíleli jsme nové zážitky. Byl to úžasný týden v přírodě, děkujeme a těšíme se na příští výtvarný kurz .

Studentky kvinty G a SOŠE Sedlčany