Sedlčanské psaní na klávesnici PC

Na G a SOŠE Sedlčany 22. února 2018 proběhl již 10. ročník oblastní soutěže Sedlčanské psaní na klávesnici PC pro žáky prvních a druhých ročníků obchodních akademií. Soutěže se zúčastnilo celkem 20 žáků z těchto středních škol: Obchodní akademie, Střední pedagogická škola a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Beroun pod vedením Ing. Lenky Jindrákové, Obchodní akademie a Vyšší odborná škola Příbram s Ing. Hankou Matouškovou, Obchodní akademie Neveklov s Ing. Ivanou Singrovou, Ph.D. a Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická Sedlčany s organizátorkou celé soutěže Ing. Radomilou Prokůpkovou.
Písaři soutěžili v pětiminutovém a desetiminutovém opisu, na dodržování pravidel soutěže dohlížely všechny doprovázející vyučující.
Nejlepšího výsledku dosáhla písařka Denisa Blandová z 1. ročníku obchodní akademie Sedlčany s výkonem 266 čistých úhozů za minutu. Naše studentka denisa Blandová dále přijala účast v krajském kole soutěže Mistrovství ČR v grafických předmětech, která proběhne na konci března v Obchodní akademii Vlašim. Soutěž se opět vydařila, těšíme se na další ročník a talentovaným písařům přejeme trpělivost, pevnou vůli, hodně čistých úhozů a opisů bez chyb.