Horizon Grand Prix

Organizátor soutěže Horizon Grand Prix

Název našeho týmu: HTP-Mogul

Sponzor týmu: Nadace Unipetrol a Mogul

Studentské týmy zapojené do programu několik měsíců pracují na vlastním modelu auta na vodík v měřítku 1:10, které na první pohled vypadá jako běžné autíčko na dálkové ovládání.

Od běžných modelů se však liší především svým dojezdem, namísto krátkých pár minutových rozjížděk vydrží auta kroužit po dráze dlouhých 6 hodin. To je možné i díky inovačním úpravám, které jsou výsledkem čtyřměsíční týmové práce studentů na stavbě modelu a kterým předcházely nezbytné pokusy  a konzultace s odborníky z praxe.

Šestihodinový závod, jehož cílem je ujet co nejvíce kol na závodní dráze, důkladně prověří, kdo auto navrhl nejlépe. Časová náročnost závodu demonstruje výhody vodíku – zatímco se samotnou baterií dokážou auta na dálková ovládání jezdit maximálně 15 minut, s vodíkovým pohonem je to až jedna hodina. Inovativní prvky v konstrukci musí žáci navrhnout sami, k dispozici mají jen základní hardware. Některý tým sází na optimalizaci baterií a hmotnosti, jiný na řidičské schopnosti  či aerodynamiku karoserie.

Odkaz na Facebook Horizon – https://www.facebook.com/horizonHQ/

Odkaz na Instagram – https://www.instagram.com/horizonhq_/