VŠECHNY PŘÍSPĚVKY

Literárně-historický kurz

V týdnu od 29. května do 2. června 2017 se konal v okolí Františkových Lázní literárně-historický kurz pod vedením paní profesorky Lomozové, Janouškové a pana profesora Šimka.

První den jsme se všichni sešli ráno na sedlčanském vlakovém nádraží v Sedlčanech. Přes Olbramovice jsme dorazili do Prahy. V Praze jsme měli krátký rozchod a poté jsme asi dvě a půl hodiny cestovali Pendolinem do Františkových Lázní.

Zobrazit celý článek

VÝTVARNÝ KURZ V LOMU BOŘENÁ HORA U ŠTĚTKOVIC

Studenti 2. a 3. ročníků gymnázia a obchodní akademi strávili týden od 29. května do 2. června na odborných kurzech. Studenti si mohli zvolit  kurz podle svého zájmu. Třetí ročníky odjely na kurzy sportovní, zatímco ostatní žáci měli na výběr z nejrůznějších oborů. Škola připravila tyto kurzy: výtvarný, jazykový, biochemický, terénní biologický, literárně-historický, ekonomicko-účetní.

Zobrazit celý článek

Zpráva z biologického kurzu

Jako každý rok si studenti prvních a druhých ročníků GOA Sedlčany vybírali z nabídky terénních kurzů. Volili z chemického, biologického, výtvarného, jazykového, literárně-historického a ekonomického kurzu. Ty se konaly od 29.5. do 2.6.2017.
Já si vybrala biologický kurz, který se konal na jižní Moravě, v Národním parku Podyjí.

Zobrazit celý článek

Gymnázium v Poslanecké sněmovně

Studenti sedlčanského gymnázia vyrazili ve středu 24. května na exkurzi do Prahy. Zájezd uspořádala paní profesorka Eva Čekalová pro seminaristy základů společenských věd. Zúčastnit se ale mohli i další zájemci z řad třetích ročníků jak víceletého, tak čtyřletého gymnázia.

Zobrazit celý článek

Dominik Vít v celostátním finále Cyber Security Competition

Ve dnech 31. 5. až 2. 6. 2017 proběhlo v Brně finále 1. ročníku Středoškolské soutěže ČR v kybernetické bezpečnosti (Cyber Security Competition)
Do vlastní soutěže se zapojilo 1.067 studentů ze 162 středních škol z celé České republiky, z nichž 30 nejlepších postoupilo do finále.

Zobrazit celý článek