VŠECHNY PŘÍSPĚVKY

Florbalové turnaje základních škol na GaSOŠE Sedlčany

Již tradičně proběhly v hale GaSOŠE Sedlčany na začátku listopadu okrskové florbalové turnaje základních škol. V rámci okresu Příbram jsou tři hrací okrsky – Příbram, Dobříš, Sedlčany. Dne 1. 11. proběhly turnaje 8. a 9. tříd dívek i chlapců a 2. 11. se uskutečnily turnaje 6. a 7. tříd, také v dívčí i chlapecké kategorii. Vítěz každé ze čtyř kategorií postoupí do okresního kola, kde se utká 6 nejlepších týmů. Okresní kolo dívek mladších i starších bude pořádat opět GaSOŠE Sedlčany, mladší i starší chlapci pojedou na Dobříš.

Zobrazit celý článek

Osmičková výročí v Městském muzeu Sedlčany

Letošní rok 2018 je z hlediska historie velice zajímavý. Připomínáme si významná výročí z našich moderních dějin. Vždyť roky 1918, 1938, 1948, 1968 přinesly tolik klíčových událostí, bohužel spíše smutných. Vedení GaSOŠE Sedlčany ve spolupráci s učiteli dějepisu se rozhodlo připravit právě k těmto zlomovým rokům výstavu v Městském muzeu Sedlčany.

Zobrazit celý článek

Bad Marienberg 2018

Ve dnech 22. – 30. 9. 2018  jsme se společně, osm Čechů z Prahy, Sedlčan, Kladna a Slaného, vydali pod záštitou Domu Evropy v Praze do německého Bad Marienbergu.

Zobrazit celý článek

Jeníkova káva spolupracuje s Kávou svět

Letošní rok působí na naší obchodní akademii  reálná firma pod záštitou organizace JA (Junior Achievement) Czech. Je to JA studentská firma Jeníkova káva a jako předmět podnikáni si žáci (5 chlapců a 2 dívky) vybrali prodej kávy a perníčků.

Zobrazit celý článek

Slavnostní zasazení pamětního stromu před budovou gymnázia a obchodní akademie

V pátek 26. října 2018 uctili studenti a učitelé GaSOŠE Sedlčany 100. výročí založení samostatného československého státu zasazením pamětního stromu. Slavnostní akt proběhl na prostranství před školou o velké přestávce.

Zobrazit celý článek

Val di Fiemme 2018 – volná místa

Informace k předvánočnímu lyžování v Alpách v italském středisku Val di Fiemme.

Zobrazit celý článek

Gymnázium se otevírá veřejnosti

Ve čtvrtek 27.9. probíhal na naší škole Den otevřených dveří. Pozvání přijali deváťáci z okolních základních škol. U vchodu je čekal „uvítací výbor“ a poté byli rozděleni do skupinek po pěti. O každou skupinku se staral jeden student ze 3.G, který je provázel po celkem 11 stanovištích.

Zobrazit celý článek

Vskutku povedená výprava aneb Po stopách česko-německého soužití v Praze

V úterý 9. října 2018 se skupina našich studentů a studentek vydala s podobně početnou výpravou z německého gymnázia Krefeld „Po stopách česko-německého soužití v Praze“.

Zobrazit celý článek

Výlet za vědomostmi do NTK

NTK čili Národní technická knihovna v Praze se stala cílem výpravy studentů druhého ročníku gymnázia a sexty dne 19. září 2018.

Zobrazit celý článek

Exkurze do Terezína

Ve středu 3.10. se vydaly třídy 3.G a 4.G na exkurzi do Terezína.

Zobrazit celý článek