VŠECHNY PŘÍSPĚVKY

Návštěva v Archivu Kanceláře prezidenta republiky

V pátek 13. září 2019 se dějepisní seminaristé vypravili do Prahy do Archivu Kanceláře prezidenta republiky. 

Zobrazit celý článek

Státní zkoušky z psaní na klávesnici na obchodní akademii

Zobrazit celý článek

Sport, věda a umění v terénu

 I letos v červnu chodby budovy GaSOŠE  Sedlčany výrazně utichly, neboť studenti vyššího gymnázia a obchodní akademie opustili své třídy a vyrazili na týdenní odborné kurzy do terénu. Každý si mohl vybrat podle svého zájmu a nabídka byla opravdu pestrá..

Zobrazit celý článek

Terénní biologický kurz

Tradiční biologický terénní kurz se letos konal v areálu školicího střediska AV ČR, který se nachází na okraji národní přírodní rezervace Mohelenská hadcová step, na břehu řeky Jihlavy. Pod vedením odborných biologů probíhaly exkurze do oblasti stepi, do lesů či k vodě.

Zobrazit celý článek

S podporou nadace Via budou před školou lavičky

Nadace Via letos vyhlásila již 7. ročník filantropické programu pro mládež Dobro-druzi (dříve Pomáhej), jehož cílem je, aby si děti a mladí lidé vyzkoušeli pořádání benefičních akcí a aktivit na vlastní kůži.

Spolupráce studentů naší školy s nadací Via

Zobrazit celý článek

Studenti čtvrtých ročníků skládali certifikáty z němčiny

Jedenáct studentů oktávy a 4.G úspěšně navázalo na dlouholetou tradici skládání jazykových zkoušek na naší škole.

Zobrazit celý článek

Ocenění studentů v testech SCIO

V květnu proběhlo celonárodní testování studentů 3. ročníků v českém jazyce, matematice a obecných studijních předpokladech. Někteří studenti našeho gymnázia i obchodní akademie dosáhli pozoruhodných výsledků.

Ocenění společnosti Scio

Zobrazit celý článek

Studenti GaSOŠE vybojovali ve fotbale 4.místo na republice

Chlapecký fotbalový tým GaSOŠE Sedlčany má na kontě historický úspěch. Ve sportovní lize středních škol ve fotbale o pohár MŠMT, bývalý pohár Josefa Masopusta, se dostali až do závěrečného republikového kola. Tohoto kola se zúčastnilo šest škol z České republiky a konalo se na stadionu Dukly Praha na Julisce ve dnech 29. – 30. 5. 2019. Studenti z Gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Sedlčanech obsadili neskutečné 4. místo. Kromě naší školy, která reprezentovala Středočeský kraj, se dvoudenního finálového turnaje zúčastnily ještě SOŠ Jarov Praha, Gymnázium Přípotoční Praha, Hotelová škola Plzeň, SOŠ a SOU Vyškov a SPŠ pol. – COP Zlín.

Zobrazit celý článek

Mistr slova

Ve čtvrtek 16. května 2019 proběhlo na škole  finále nové řečnické soutěže s názvem Mistr slova. Soutěžilo se v nepřipraveném  mluveném projevu na vylosované téma. Mezi tématy se objevila buďto pojmenování typu  „ponožky“, „pletený cop“  nebo větné  fráze, např.  „Jak přelézt plot?“, „Jak slepit dva papíry k sobě?“  Do finále se kvalifikovali řečníci z třídních kol, která probíhala na škole v dubnu. Soutěžící si nejprve vylosovali téma, dostali čas 30 sekund na přípravu a potom museli na dané téma samostatně hovořit po dobu 2 minut.

Zobrazit celý článek

I v Sedlčanech slavila Země svůj svátek

Den Země je celosvětová událost organizovaná oficiálně 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti. V České republice probíhá od r. 1990. V našem městě se této „oslavy“ ujali studenti G a SOŠE Sedlčany v pátek 26. dubna 2019.

Zobrazit celý článek