VŠECHNY PŘÍSPĚVKY

Tříkrálová sbírka na GaSOŠE

V úterý 8.1. 2019 se  žáci třídy sekunda zapojili do Tříkrálové sbírky, kterou již tradičně v tuto dobu pořádá Charita Česká republika. Skupinky malých koledníků vyrazily do ulic města v doprovodu studentů z vyšších ročníků.

Zobrazit celý článek

Exkurze do VŠCHT

Ve středu 5.12.2018 absolvovalo 15 studentů čtvrtých ročníků exkurzi do naší fakultní školy na pozvání vedoucího katedry informatiky doc.Ing. Jana Mareše Ph.D.. Hlavním tématem bylo propojení informačních technologií s medicínou a matematické postupy při zpracování získaných údajů.

Zobrazit celý článek

Norimberk č. 2 očima studentů (tak trochu jinak)

Ve středu 12. prosince se uskutečnil druhý zájezd studentů G a SOŠE do Norimberka. Tentokrát vám ho představíme trochu netradičně – formou rozhovorů. Vláďa Jirout z oktávy se zeptal spolužáků na jejich zážitky ze zájezdu.

Zobrazit celý článek

Prima navštívila Domov pro seniory

V pondělí 17.12. se třída prima, nejmladší žáci sedlčanského gymnázia vydali rozdávat malé, vlastnoručně vyrobené dárečky do Domova pro seniory v Sedlčanech. Měli připravené malé andílky z keramické hlíny, z papíru, nebo ze dřeva,  aby podpořili projekt domova “ Daruj anděla“ a udělali radost nejstarším obyvatelům Sedlčan. 

Zobrazit celý článek

Chemii i chemikům se na gymnáziu daří

Už v loňském školním roce se GaSOŠE Sedlčany podařilo získat grant od Nadace Unipetrol, díky kterému se realizoval nákup nevšedních chemikálií a moderního vybavení chemické laboratoře, jako jsou např. fluorescein či elektromagnetická míchačka.

Zobrazit celý článek

Studenti obchodní akademie se učí podnikat

Ve třetím ročníku obchodní akademie v Sedlčanech se studenti v rámci předmětu práce ve fiktivní firmě učí podnikat. Ověřují si tak znalosti získané v odborných předmětech v praxi.

Zobrazit celý článek

Norimberk plný vánočních chutí a vůní

Procvičit cizí jazyk, dovědět se mnohé o historii Císařského hradu, prohlédnout si dům i obrazy světoznámého malíře Albrechta Dürera či na vlastní oči spatřit, jak vzniká mědirytina tradiční technikou, měli možnost účastníci prvního předvánočního zájezdu do Norimberka.

Zobrazit celý článek

Val di Fiemme 2018 – ubytování a autobusy

Informace k předvánočnímu lyžování v Alpách v italském středisku Val di Fiemme – ubytování a autobusy

Zobrazit celý článek

Studenti septimy na Akademii věd ČR

Dne 7. 11. 2018 se studenti septimy navštěvující seminář z biologie vydali na přednášku, která se konala v rámci Týdne vědy a techniky na AVČR.

Zobrazit celý článek

Týden vědy a techniky

Týden vědy a techniky jsme nenechali minout bez povšimnutí. Dne 8. 11. 2018 se zájemci o studium společenských věd vypravili společně do Prahy.

Zobrazit celý článek