VŠECHNY PŘÍSPĚVKY

I v Sedlčanech slavila Země svůj svátek

Den Země je celosvětová událost organizovaná oficiálně 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti. V České republice probíhá od r. 1990. V našem městě se této „oslavy“ ujali studenti G a SOŠE Sedlčany v pátek 26. dubna 2019.

Zobrazit celý článek

Mezinárodní veletrh fiktivních firem v Rumunsku

Ve dnech od 3. do 6. dubna 2019 jsme se zúčastnily spolu s příbramskou obchodní akademií Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Rumunsku v Ploiesti.

Zobrazit celý článek

Septimáni závodili v Ostravě s autíčkem na vodíkový pohon

Na počátku letošního roku získala naše škola nabídku od Nadace Unipetrol zúčastnit se vytrvalostního závodu modelů aut na vodíkový pohon. 

Zobrazit celý článek

Česká armáda obsadila sedlčanské gymnázium

V úterý 9. dubna přijeli na naši školu vojáci z 13. dělostřeleckého pluku ze základny v Jincích, která se nachází kousek od Příbrami. Jednalo se o akci v rámci projektu POKOS – příprava občanů k obraně státu.

Zobrazit celý článek

Recitace ještě žije!

V březnu proběhla školní kola recitační soutěže pro  mladší a starší kategorii.

Zobrazit celý článek

Čtvrťáci se vydali do Nymburka za Bohumilem Hrabalem

Ve čtvrtek 21. března jsme se jako třída oktáva zúčastnili společně se 4.G exkurze do Nymburka.

Zobrazit celý článek

Dějepisná soutěž gymnázií ČR a SR – postup do republikového kola

Ve středu 27. března se v Praze v hotelu Jalta konal již XXVIII. ročník Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR. V této prestižní a vědomostně náročné soutěži se střetly tříčlenné týmy z dvaceti gymnázií Středočeského kraje.

Zobrazit celý článek

Návštěva rodilého mluvčího z Německa

Thomas Wendel pochází z Německa, ale už 11 let bydlí v Karviné. Nyní zavítal na naši školu.

Zobrazit celý článek

Úspěch v soutěži v německém jazyce

V úterý 19. března se konalo v Kladně krajské kolo soutěže v německém jazyce. V kategorii III.A obsadil Matouš Šťastný 2. místo. Blahopřejeme k úspěchu a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

Zobrazit celý článek

Velký úspěch fiktivní firmy.

Fiktivní firma 3. OA Magic Shakes, s. r. o. získala na 25. ročníku Mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze na Výstavišti 2. místo v soutěži „Návrat do budoucnosti“ (sada swipe right fotografií). Veletrhu se zúčastnilo celkem 124 fiktivních firem z devíti států Evropy.

Zobrazit celý článek