Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
Suplování  |   Rozvrh  |   Bakaláři  |   Pošta  |   Jídelníček

Jdi za svým snem

  • Vybavíme Tě jazykovými znalostmi

    a všeobecným přehledem o moderním  světě.

  • Předáme Ti informace z prostředí obchodu, podnikání a marketingu.

PROHLÉDNI SI OBORY
OBCHODNÍ AKADEMIE SLAVÍ 30 LET

Beseda s publicistkou Terezou Konývkovou Frýbertovou

o komediální dokumentu „NA ZNAČKY“

G a SOŠE Sedlčany je členem filmového klubu KineDok, který je organizován Institutem dokumentárního filmu. KineDok umožňuje zhlédnout našim žákům zajímavé dokumentární filmy a následně zprostředkovává besedy s režiséry nebo se zajímavými osobnostmi, které jsou nějak propojeny s obsahem a tématem filmu. Koordinátorem naší spolupráce s filmovým klubem je Dominik Vontor, který zorganizoval pro naše studenty projekci a besedu a také nás i osobně navštívil.

22.3. proběhla na naší škole další beseda tentokrát s divadelní teoretičkou a publicistkou Terezou Konývkovou Frýbertovou, která je autorkou knihy „Tělo v pohybu - Performativita sokolského hnutí v období formování moderního českého národa. V knize autorka popisuje sokolské hnutí jako neodstranitelnou součást české kultury, jak prostupovalo všemi sférami a jak velký vliv mělo na vytváření kolektivní národní identity.

Film, komediální dokument, který jsme tentokrát viděli, se jmenoval „Na značky“. Režisérkou filmu je Márie Pinčíková, která v tomto dokumentu zachytila úsměvným, ale reálným způsobem přípravy na gymnastické vystoupení v rámci gigantického svátku sokolské pospolitosti.

Beseda byla opět zajímavá, studenti si ujasnili některé historické souvislosti a podebatovali o nutnosti pohybu, který je nedílnou součástí duševního zdraví a celkového rozvoje každé osobnosti. Setkání s oběma hosty bylo velmi příjemné a obohacující, doufáme, že ve spolupráci budeme pokračovat a budeme mít další filmové zážitky a poznáme další zajímavé osobnosti.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická,
Sedlčany, Nádražní 90

Adresa: Nádražní 90, 264 01 Sedlčany
IČ: 611 00 242

Datová schránka: q3iyf4s
Číslo účtu: 51-8056470227/0100
Všechna práva vyhrazena ©2022 GaSOŠE Sedlčany
tvorba webu: InGenius Webdesign