Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
Suplování  |   Rozvrh  |   Bakaláři  |   Pošta  |   Jídelníček

Jdi za svým snem

  • Vybavíme Tě jazykovými znalostmi

    a všeobecným přehledem o moderním  světě.

  • Předáme Ti informace z prostředí obchodu, podnikání a marketingu.

PROHLÉDNI SI OBORY
OBCHODNÍ AKADEMIE SLAVÍ 30 LET

Letní kurz českého jazyka pro ukrajinské žáky

Během prázdninových měsíců se na G a SOŠE Sedlčany uskutečnil kurz českého jazyka pro ukrajinské studenty, kteří  prvního září nastupují do 1.ročníků.

Cílem tohoto kurzu bylo seznámit studenty z Ukrajiny s českým jazykem, naučit je základním frázím a objasnit základy české gramatiky.

Přihlásilo se více než 10 studentů, z toho většina docházela na lekce pravidelně. Kurz se konal každý týden od pondělí do čtvrtka dopoledne a výuka byla často obohacena i sportem a výtvarným tvořením.

Skoro každý týden měli studenti možnost potkat se s novou lektorkou, ale všechny pracovaly podle předem připraveného učebního plánu, aby výuka měla systematický vývoj. Lektorky používaly různé učební metody, aby žáci udrželi pozornost a výuka byla co nejvíce efektivní.

K výuce měli studenti k dispozici speciální učebnice českého jazyka koncipované přímo pro ukrajinské studenty. Některé lekce byly zaměřeny na důležitá konverzační témata, abychom žákům usnadnili  život v nové zemi, jiné lekce byly zase zaměřeny více na gramatická pravidla a psaní českou abecedou.  Výuku jsme studentům zpestřili dalšími aktivitami i mimo školu, aby využili své získané jazykové znalosti v praxi. Například jsme navštívili Městské muzeum Sedlčany, sportovní stadion, informační centrum, hvězdárnu a absolvovali komentovanou prohlídku města.

Komunikace probíhala bez větších obtíží či nedorozumění, studenti byli velmi motivovaní a dělali v průběhu kurzu velké pokroky.  

Výuku doprovázela snaha a píle, studenti se často ptali na různé gramatické jevy, ale zajímala je i česká kultura, české tradice a hledali odlišnosti a shody se svou ukrajinskou kulturou. 

I když každý byl z jiné části Ukrajiny, drželi při sobě, spojoval je společný zájem. Kurz probíhal ve velmi příjemné atmosféře, studenti se do všech aktivit s chutí zapojovali. Jsme rádi, že byl o kurz českého jazyka zájem a mohli jsme napomoci lepšímu startu ukrajinských žáků v novém školním roce. Nebyl ani problém personálně obsadit  výuku i v době letních prázdnin, za což lektorkám velmi děkujeme. Věříme, že se žákům bude na naší škole dařit.

 

                                                                                                 Vedení školy G a SOŠE Sedlčany

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická,
Sedlčany, Nádražní 90

Adresa: Nádražní 90, 264 01 Sedlčany
IČ: 611 00 242

Datová schránka: q3iyf4s
Číslo účtu: 51-8056470227/0100
Všechna práva vyhrazena ©2022 GaSOŠE Sedlčany
tvorba webu: InGenius Webdesign