Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
Suplování  |   Rozvrh  |   Bakaláři  |   Pošta  |   Jídelníček

Jdi za svým snem

  • Vybavíme Tě jazykovými znalostmi

    a všeobecným přehledem o moderním  světě.

  • Předáme Ti informace z prostředí obchodu, podnikání a marketingu.

PROHLÉDNI SI OBORY
OBCHODNÍ AKADEMIE SLAVÍ 30 LET

Historický úspěch florbalistek: druhé místo v republice

Náš dívčí tým se v úterý 21. března 2023 zúčastnil republikového kola florbalového turnaje v Praze. Týmy byly nalosovány do dvou skupin po čtyřech. V naší skupině jsme se nejdříve utkaly s pražskou hotelovou školou, která se podle kvality rozcvičky jevila jako mírný favorit. Ovšem nezalekly jsme se jich. Bojovnou hrou, která vycházela z precizní obrany, jsme soupeře nepouštěly do žádného souvislejšího tlaku. Skvěle jsme blokovaly střely, čímž jsme výrazně pomáhaly naší brankářce. Utkání jsme nakonec vyhrály 3:2.  

 

Druhé utkání proti chomutovské škole náš výběr trochu podcenil, soupeř působil kompaktním a sehraným dojmem bez slabších článků. Nakonec jsme v tomto utkání prohrály 5:1. Ve třetím zápase, který měl rozhodnout o trojici postupujících do play-off, se nám postavila Zdravotnická škola z Plzně. Věděly jsme, o co hrajeme, a během utkání to bylo znát. Nenechaly jsme nic náhodě a vyhrály 4:1.  

 

Ve čtvrtfinále jsme nastoupily proti Kolomazu z České Lípy. V utkání jsme prohrávaly rozdílem dvou branek, nicméně jsme stále doufaly v obrat.  Prokázaly jsme velkou touhu po vítězství a dokázaly utkání srovnat na 2:2. Soupeř nám ovšem znovu vstřelil branku a ujal se vedení. Po hezké kombinaci na jeden dotek se nám podařilo vstřelit vyrovnávací branku a vynutit si tím samostatné nájezdy. Jako první se do brány postavila naše Zdeňka Němcová, která nájezd chytila, stejně jako ten následující.  Bára Bartáková a Adéla Sedláčková své nájezdy proměnily a tím rozhodly o našem postupu do semifinále.  

 

Tam nás čekal již tradiční soupeř Nové Strašecí, který nám měl co vracet. V krajském kole jsme na ně narazily dvakrát, jak ve skupině, tak ve finále. Ve skupině jsme se rozešly smírně, ale ve finále jsme jim uštědřily porážku. Motivace na straně soupeře byla obrovská, což se projevilo i v tvrdých soubojích. Nové Strašecí se dvěma rychlými góly dostalo do psychické výhody a na nás byla vidět únava. Ovšem i tento stav jsme zvládly a vyrovnaly na 2:2. Poté začaly padat branky na obou stranách až do stavu 4:3 pro soupeřky. Výkon našeho týmu, podporovaný neúnavným řáděním fanouškovského kotle, který se skládal ze septimánů, paní učitelky Chocholouškové, bývalých studentů GaSOŠE či rodinných příslušníků, začal gradovat. Dokázaly jsme si vytvořit tlak, ze kterého padly hned dvě branky. Utkání jsme otočily na 5:4 a vítězství i za cenu obrovského úsilí a díky skvělému výkonu naší brankářky už nepustily.  

 

Ve finále na nás čekalo Gymnázium Česká z Českých Budějovic, složené z několika hráček hrajících českou florbalovou ligu (čímž se mohla pochlubit většina týmů). Kvalita soupeře byla viditelná a přehrávaly nás v držení míčku i v dalších činnostech. To vyústilo v rychlé vedení, které postupně narostlo až na tři branky, a zdálo se, že je definitivně rozhodnuto. Jenže my se rozhodně nevzdávaly. Předváděly jsme srdnatý boj, což je konec konců i náš pokřik. ,,Hrajeme to srdíčkem!‘‘ Dokázaly jsme snížit na 3:1, následně dokonce na 3:2, a donutily jsme soupeřky včetně cizí brankářky k heroickému výkonu. Pět vteřin před koncem jsme dokonce měly šanci vyrovnat. Míček poskakoval na brankové čáře, ale za ní bohužel neskončil… 

 

Konečný stav 3:2 ve prospěch budějovické školy znamenal tečku za neuvěřitelným turnajem. Do Sedlčan jsme přivezly stříbrné medaile z republikového finále středních škol. 

 

Úžasný zážitek!!! 

                                                                                                                                                           HOLKY FLORBALISTKY 

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická,
Sedlčany, Nádražní 90

Adresa: Nádražní 90, 264 01 Sedlčany
IČ: 611 00 242

Datová schránka: q3iyf4s
Číslo účtu: 51-8056470227/0100
Všechna práva vyhrazena ©2022 GaSOŠE Sedlčany
tvorba webu: InGenius Webdesign