Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
Suplování  |   Rozvrh  |   Bakaláři  |   Pošta  |   Jídelníček

Jdi za svým snem

  • Vybavíme Tě jazykovými znalostmi

    a všeobecným přehledem o moderním  světě.

  • Předáme Ti informace z prostředí obchodu, podnikání a marketingu.

PROHLÉDNI SI OBORY
OBCHODNÍ AKADEMIE SLAVÍ 30 LET

Obrázek naší studentky putuje do Japonska

Mariana Luisa Ciganová uspěla v národním kole mezinárodní soutěže Auto mých snů.


Už pošestnácté se české děti mohly zúčastnit mezinárodní soutěže Toyota Dream Car Art Contest.


Zadání bylo jednoduché: Nakresli auto svých snů.


Svou představu o dopravním prostředku, které by méně znečišťovalo planetu a třeba mělo i svou nadstavbu konkrétní pomoci, začali navrhovat i studenti gymnázia v hodinách výtvarné výchovy. Vznikala tak auta na sluneční pohon nebo oxid uhličitý, která v sobě mají zabudovanou pekárnu a rozdávají jídlo hladovým lidem nebo auto, které čistí vzduch, sází stromy nebo dopravní prostředek, který při přepravě lidí čistí dno oceánu. Ocean cleaner je koncept Mariany Luisy Ciganové ze 2.V, která v soutěži s velkou konkurencí obsadila ve své kategorii krásné 3. místo. Do soutěže obrázek vybrala a poslala paní učitelka Linda Kaplanová.


Autorka obrázku: „Nápad výtvarné soutěže navrhnout auto, které by mělo řešit i problémy naší planety mi přišel skvělý. Navrhla jsem zaoceánskou loď, která by během své plavby zároveň
čistila oceány od plastů a jiných nečistot. Moje loď je loď zábavy, přírody a radosti. Její hlavni účel však je čistit moře. To čistí pomocí malého autíčka připojeného hadicí. To nasaje nepořádek, ten trubicí doputuje až do zadní části lodi, kde se promění v kyslík. Myslím, že čistota oceánů je velmi důležitá. Odpad, který se v nich nachází, zabíjí čím dál tím
více živočichů, a to se mi nelíbí. Proto jsem nakreslila tuto loď, která tento problém řeší. Za úspěch v soutěži Toyota Deam Car Art jsem moc ráda. Jsem nadšená a překvapená, vůbec jsem to nečekala, že se umístím“.


Obrázek Mariany Luisy Ciganové je na cestě do Japonska, kde jej spolu s ostatními obrázky z celého světa, bude hodnotit mezinárodní porota. My ji moc gratulujeme a držíme pěsti! Nejlepší práce z mezinárodního kola mohou získat finanční odměnu pro sebe nebo svou školu. Vítězové národního kola získají zajímavé věcné ceny, jejich předání proběhne v druhé půli dubna přímo v sídle Toyoty Central Europe — Czech, v Praze.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická,
Sedlčany, Nádražní 90

Adresa: Nádražní 90, 264 01 Sedlčany
IČ: 611 00 242

Datová schránka: q3iyf4s
Číslo účtu: 51-8056470227/0100
Všechna práva vyhrazena ©2022 GaSOŠE Sedlčany
tvorba webu: InGenius Webdesign