Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
Suplování  |   Rozvrh  |   Bakaláři  |   Pošta  |   Jídelníček

Jdi za svým snem

  • Vybavíme Tě jazykovými znalostmi

    a všeobecným přehledem o moderním  světě.

  • Předáme Ti informace z prostředí obchodu, podnikání a marketingu.

PROHLÉDNI SI OBORY
OBCHODNÍ AKADEMIE SLAVÍ 30 LET

Studenti GaSOŠE si užívají návštěvu z Ameriky

Na naší škole máme Američanku Alyssu Murphy. 

Naše škola byla vybrána Fulbrigtovým stipendijním programem, díky kterému mohou získat střední školy anglicky mluvícího rodilého mluvčího, který se po dobu jednoho školního roku stane asistentem do výuky angličtiny, spolupracuje s učiteli a obohacuje studium žákům i učitelům.

 

Na naší škole máme Američanku Alyssu Murphy. Alyssa vystudovala bakalářský multiobor „Biochemistry and Classical Studies“ na americké Villanova University. Po studiu, které zakončila v roce 2017, se přestěhovala do oblasti delty řeky Mississippi, což je v USA jedna z nejchudších oblastí s řadou systémových problémů i ve vzdělávání – žáci a studenti z těchto škol mají ve státních srovnávacích testech dlouhodobě výrazně horší výsledky. Alyssa si tuhle oblast vybrala záměrně, aby vyhlídky studentů alespoň na své škole pomohla zlepšit. Začala učit na střední škola díky projektu „Teach for Amerika“ a u učení zůstala dodnes. Jejími hlavními předměty jsou matematika, umění, chemie a biologie. Navíc ještě trénuje a hraje basketbal. Těší se, že pozná systém českých specializovaných středních škol. Ke konci studia strávila 11 týdnů v Anglii, jinak ale nikdy nepobývala delší dobu mimo USA. Ovládá velmi dobře latinu a mluví trochu španělsky. Ve volném čase ráda vaří, cvičí jógu, běhá a chodí na výlety.    

 

Alyssa je pro naši školu velkým přínosem. Podle nataveného harmonogramu pracuje s učiteli a žáky v hodinách angličtiny, ale také se zapojuje do mimoškolních aktivit. Ve volném čase se jí věnují nejenom žáci, ale i učitelé, aby se zde cítila dobře a poznala naše prostředí, kulturu, přírodu a seznámila se i s dalšími lidmi. Jsme moc rádi, že byla naše škola stipendijním programem vybrána a podpořena. Pro všechny je to výborná příležitost získat nové zkušenosti a zlepšovat své jazykové dovednosti.

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická,
Sedlčany, Nádražní 90

Adresa: Nádražní 90, 264 01 Sedlčany
IČ: 611 00 242

Datová schránka: q3iyf4s
Číslo účtu: 51-8056470227/0100
Všechna práva vyhrazena ©2022 GaSOŠE Sedlčany
tvorba webu: InGenius Webdesign