Pokouším se připojit k serveru...

Připojení k serveru bylo ztraceno. Vyčkejte na znovuobnovení stránky, nebo ji obnovte ručně.

ZAVŘÍT
Suplování  |   Rozvrh  |   Bakaláři  |   Pošta  |   Jídelníček

Jdi za svým snem

  • Vybavíme Tě jazykovými znalostmi

    a všeobecným přehledem o moderním  světě.

  • Předáme Ti informace z prostředí obchodu, podnikání a marketingu.

PROHLÉDNI SI OBORY
OBCHODNÍ AKADEMIE SLAVÍ 30 LET

Studenti gymnázia se stali na chvíli zastupiteli města

Společnost Agora CE, která působí v České republice již od roku 1998, připravila pro žáky kvarty zajímavý dvoudenní program v rámci projektu „Studenti v regionech diskutují se zastupiteli“, který je spolufinancovaný programem Evropské unie Erasmus+.

 

Společnost Agora CE podporuje radnice v komunikaci s lidmi, zjišťuje názory veřejnosti, organizuje veřejná setkání, debaty, workshopy, pomáhá najít konsensus při řešení komunálních problémů. Věnuje se také neformálnímu občanskému vzdělávání.

 

Naši žáci kvarty měli možnost během dvoudenního workshopu pracovat v rolích zastupitelů města, mohli formulovat svoje návrhy a nápady, které byly zaměřené na město, ve které žijí nebo studují. Přemýšleli, jak zlepšit a udržovat kvalitní život ve městě.  Měli možnost diskutovat o svých nápadech přímo s místostarostou města Sedlčany s Mgr. Zdeňkem Šimečkem v reálných prostorách sálu zastupitelstva v KDJS Sedlčany.

 

Projekt neformálního občanského vzdělávání formou simulace zastupitelstva byl pro žáky novou zajímavou zkušeností, získali spoustu informací a praktických dovedností. Měli možnost veřejně prosazovat a hlavně obhajovat své názory a postoje, museli spolupracovat a reagovat na názory ostatních. 

 

Děkujeme za zapojení do projektu „Studentské simulované zastupitelstvo“, za možnost neformálnímu občanskému vzdělávání, která napomáhá k aktivnímu občanství.

 

G a SOŠE Sedlčany

Sdílet na Facebook
Zpět...
Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická,
Sedlčany, Nádražní 90

Adresa: Nádražní 90, 264 01 Sedlčany
IČ: 611 00 242

Datová schránka: q3iyf4s
Číslo účtu: 51-8056470227/0100
Všechna práva vyhrazena ©2022 GaSOŠE Sedlčany
tvorba webu: InGenius Webdesign